درمان لامینیت
لایه ای نازک از جنس چینی است که روی سطح بیرونی دندانها چسبیده می شود و مثل یک لایه ی نازک ناخن مصنوعی می باشد ،چندین روش برای سفید کردن دندان وجود دارد ، سفید کردن با بیلیچینگ ، استفاده از کامپوزیت ، استفاده از لامینیت و استفاده از روکش کامل. مواردی که باعث تغییر رنگ دندان می شود عبارتند از: بالا رفتن سن و تخلخل مینای دندان ، مصرف داروهایی مثل تتراسایکلین در دوران بارداری یا کودکی ، رنگدانه های خارجی مثل تنباکو ، سیگار ، چای و قهوه ، وجود بیش از اندازه فلوراید در آب ،ژنتیک و وراثت و نژاد افراد. لامینیت به دو صورت ونیر چینی و ونیر کامپوزیت می باشد . لامینیت ونیر چینی بهترین روش جهت زیبایی دندان ها است مخصوصا برای دندان هایی که دچار فلورزیس شده اند یا دندان هایی که در اثر مصرف تتراسایکلین دردوران بارداری و یا کودکی دچار تغییر رنگ شده بهترین روش درمانی است زیرا این نوع تغییر رنگ تنها با لامینیت بر طرف می شود و زیبایی فوق العاده ای به بیمار می توان هدیه کرد.
در لامینیت ونیر کامپوزیت از مواد ترمیمی همرنگ دندان استفاده می شود. مزیت لامینیت کامپوزیت به لامینیت چینی اولا در هزینه کمتر آن است ، ثانیا در یک جلسه می توان انجام داد ، ثالثا نیازی به قالبگیری و کارهای لابراتواری ندارد.
روکش کامل: اگر تغییر رنگ زیاد و پوسیدگی وجود داشته باشد و همچنین در صورت عدم استفاده ازدرمان لامینیت می توان از روکش کامل استفاده کرد.

مزایای لامینیت:
- درمان و اصلاح بد رنگی و بد شکلی دندان ها
- زیبا سازی دندان ها بدون نیاز به ارتودنسی
- بستن فواصل بین دندانی ، اصلاح طرح لبخند
- بلند کردن دندان های کوتاه